Mena K2'ye Genel Bakış

Mena K2, bilinen en zengin doğal K2 Vitamini (MK-7) kaynağı olan Japon yemeği Natto’dan elde edilen saf, doğal bir özüttür. MK-7, vücutta optimal aktivite ve yüksek K2 vitamini düzeyi sağladığı bilimsel literatürde kabul edilmiş olan; biyoyararlanımı en yüksek, en uzun etkili ve en biyoaktif K vitamini formudur56.  Mena K2 vücutta sağlam kemikler için kalsiyumun düzgün kullanımı ve damarlarda damar sertliğine neden olan kalsiyum birikiminin önlenmesi için temel öneme sahip bir dengeleyicidir.

Mena K2, güvenilir bir doğal K2 vitamini kaynağıdır ve günlük 45 mcg’lık dozun güvenli ve etkili olduğu gösterilmiştir. İnsan çalışmalarında  – çocuklarda ve erişkinlerde – değerlendirilmiş olan tek üründür ve dünyanın önde gelen K vitamini eksperlerinden VitaK2 [Seal of Quality and Efficacy] Kalite ve Etkinlik damgası almış olan tek doğal K2 vitaminidir. Patentleri alınmıştır ve patent başvuruları yapılmıştır.

Doğal K2 vitamini Mena K2 hakkında:

- K vitaminleri vücutta kalsiyumun kullanılması için temel öneme sahiptir,
- Sağlıklı kişilerin çoğunluğunda K2 vitamini eksikliği vardır,
- Doğal K2 vitamini Menakuinon-7 (MK-7) biyoyararlanımı en yüksek olan, en uzun etkili ve en K Vitamini formudur,
- Mena K2 mevcut RDI (önerilen günlük alım) sınırları içinde güvenli ve günde 45 mcg ile etkili olduğu gösterilmiş TEK K vitamini desteğidir,
- Doğal K2 vitamini tüketimi ile damarlarda kalsiyum birikiminin önlenmesi arasında bağlantı vardır,
- Mena K2 klinik olarak desteklenen TEK doğal K2 vitamini desteğidir.

Kökeni

resim + Mena K2, doğal menakuinon-7’den (Mk-7) zengin, geleneksel bir Japon yiyeceği olan nattonun özütüdür. Biyoyararlanımı ve biyoaktivitesi en yüksek olan K2 vitamini desteğidir.

Natto. fermente soya fasulyesinden yapılan bir Japon kahvaltı yiyeceğidir. Geleneksel olarak Natto, haşlanmış soya fasulyelerinin fermantasyon bakterilerinin bulunduğu pirinç yapraklarına sarılmasıyla hazırlanır. Bugün Natto. steril koşullar altında ve temiz bakteri kültürleriyle ticari tesislerde üretilmektedir. Yalnızca genetiği değiştirilmemiş en yüksek kalitedeki soya fasulyeleri dikkatli seçim işleminden geçmektedir.

Uzun zincirli menakuinon-7(Mk-7) formunda olan Natto. bilinen en zengin doğal K2 vitamini kaynağıdır. Eski zamanlardan beri, kemik ve kalp sağlığını korumak için güvenle kullanılmıştır.

Natto tüketimi ile K2 vitamini düzeylerinde düzelme ve kalp sağlığını ilişkilendiren çok sayıda çalışma vardır. Uzun sürelerden beri kullanımı ile laboratuar ve klinik araştırmanın kombine edilmesi. nattonun etkinliğini ve güvenliliğini doğrulamaktadır.

Güvenlik

Bu sayfa şuan yapım aşamasındadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Üstünlük
Absorpsiyon ve Yarılanma Ömrü

Her iki K2 vitamini desteği de neredeyse tümüyle emilmekte olup; alımdan sonra MK-4 iki saatte ve MK-7 dört saatte zirve serum konsantrasyonuna ulaşmaktadır. Ancak, MK-4 dolaşımdan hızla kaybolurken (ortalama 8 saat sonra) MK-7 kan akımında toplanabilmektedir (ortalama 72 saat vücutta kalmaktadır). MK-7 desteğinin günde yalnızca bir defa alınması gerektiğinden kullanımı daha kolay ve rahattır

resim gelecek

Ne yazık ki Batı tarzı beslenmede K2 vitamini eksiktir. Bu nedenle uzmanlar; ya diyet destekleri ya da zenginleştirilmiş besinlerle K2 vitamini takviyesi yapılmasını önermektedir.
Sentetik MK-4 (menakuinon) ve MK-7 formundaki doğal K2 vitamini arasında yapılan bilimsel bir karşılaştırma, aralarında birçok alanda anlamlı farklar bulunduğunu göstermektedir.

Serumda Birikim

MK-7'nin yanlanma ömrünün uzun olması sebebiyle, MK-4'e göre daha iyi birikim oluşturmaktadır.Araştırmalarda sadece 8 günde MK-7'nin anlamlı ölçüde daha iyi emildiğini göstermektedir. Bu nedenle, bütün dokulara ulaşım için daha az miktarda ve daha az sıklıkta MK-7 alımları yeterli olmaktadır.

resim gelecek

Yararı

MK-7. K vitamini için önerilen alımları aşmayan dozlarda MK-41ten çok daha etkilidir. MK-4 kemik ve kalp sağlığına yararlı olması için çok yüksek farmakolojik dozlarda (miligram) uygulanmalıdır. MK-Tnin, anlamlı biyoaktif etki göstermesi için 1000 kez daha düşük dozlarda uygulanması yeterlidir.

resim gelecek

Mena K2 ve OAV Tedevisi

Bu sayfa şuan yapım aşamasındadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.